• DOSTĘPNE

Rękawice motocyklowe damskie Shima OSLO WP Lady

199 zł
Brutto
Rozmiar
XS S M L
4 szt. dostępne na dziś! 46 szt. dostępne za 3 dni!
Najbliższa wysyłka: dzisiaj!
Ilość

Zapytaj o produkt

Nazwa: SHIMA OSLO WP LADY

Typ: rękawice krótkie

Przeznaczenie: motocykl miejski, skuter, naked, custom

Pora roku: na lato

Protektor: panele piankowe ArmorPlus (na palcach i kostkach) i bezszwowa konstrukcja kciuka Grip+™.

Rękawica wodoodporna: tak

Obsługa smartfona: tak

Zapięcie: Zapięcie V-Lock™

Kolor: czarny

Dostępne rozmiary:  XS / S / M / L 

Wybór rozmiaru rękawicy: sprawdź informacje

Pielęgnacja i czyszczenie: sprawdź informacje
Pozostałe informacje:

Model OSLO WP LADY to nowy typ rękawic w ofercie SHIMA – krótkie rękawice wodoodporne. Dzięki wodoodpornej membranie NextDry™ nie musisz się martwić, jeśli nagle w trakcie jazdy złapie Cię deszcz. Membrana zadba o to, aby Twoje dłonie nadal były suche. Jazdę w mokrych warunkach pogodowych ułatwi Ci także wycieraczka na palcu wskazującym. Dzięki niej możesz wyczyścić wizjer kasku bez konieczności zdejmowania rękawicy. Model OSLO WP LADY to połączenie doskonałej ochrony, maksymalnej komfortu i idealnego dopasowania. Niesamowita miękkość i wygoda to zasługa kombinacji wytrzymałej tkaniny zewnętrznej oraz wnętrza rękawicy wykonanego z koziej skóry, a także zastosowania paneli piankowych ArmorPlus (na palcach i kostkach) i bezszwowej konstrukcji kciuka Grip+™ 3D. Zapięcie V-Lock™ ułatwi Ci dopasowanie obwodu rękawicy do nadgarstka, o które dodatkowo zadba przedłużony mankiet ze ściągaczem. Komfort i wygoda idą tu w parze z trwałością, którą z pewnością podnosi monolityczna konstrukcja wewnętrznej strony dłoni. Z rękawicami OSLO WP motocyklowa podróż to czysta przyjemność – nawet jeśli nagle złapie Cię niespodziewany deszcz. Możesz je nabyć również w wersji męskiej.


Zapięcie V-Lock™

Zapięcie nadgarstkowe V-Lock™ to rozwiązanie, które jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo i podnosi komfort użytkowania. Charakteryzuje się ergonomicznym ustawieniem paska regulacji pod kątem 15 stopni oraz tym, że górna sprzączka umieszczona jest po wierzchniej stronie rękawicy. dzieki temu zapięcie jest wygodne w użytkowaniu, a rękawica pewnie leży na dłoni i nie przesuwa sie w trakcie jazdy. Ponadto pasek przechodzi nad nasadą kciuka, co znacząco obniża ryzyko zsunięcia się rękawicy podczas nagłego kontaktu z twardą nawierzchnią. Bezpieczeństwo to główna zaleta zastosowanego w modelu OSLO WP LADY zapięcia V-Lock™.

Membrana NextDry™ i Screencleaner w standardzie

Rękawice OSLO WP LADY są przystosowane do jazdy w trakcie deszczu. A to dzięki wyposażeniu w wodoodporną membranę NextDry™ o parametrach 8000/8000. Membrana ochroni Twoje ręce przed deszczem i wilgocią, jednocześnie pozwalając Twojej skórze oddychać. Przed dostaniem się wody do środka zabezpiecza także przedłużony mankiet ze ściągaczem. Pamiętaj, że w rękawicach OSLO WP LADY masz możliwość czyszczenia wizjera kasku. Syntetyczny zamsz po zenętrznej stronie palca wskazującego będzie pomocny w przypadku usuwania z niego kropel wody. Te wszystkie elementy znacznie ułatwiają jazdę w mokrych warunkach pogodowych.

Panele dotykowe TouchTip™

Panele do ekranów dotykowych znajdujące się w rękawicach OSLO WP LADY to odpowiedź na potrzeby naszych czasów. Specjalne panele TouchTip™ znajdują się na palcu wskazującym i kciuku. Dzięki temu nie musisz zdejmować rękawicy, jeśli chcesz skorzystać ze swojego smartfona. To funkcjonalne i wygodne rozwiązanie.

Trwałość w parze z kobiecym dopasowaniem

Produkty SHIMA oznaczone logo LadyFit uwzględniają anatomię damskiej dłoni - węższy obszar śródręcza, dłuższe palce, węższy obszar nadgarstka. To dlatego Oslo WP LADY świetnie leżą na dłoniach motocyklistek. A dzięki wykorzystaniu naturalnej skóry koziej na wewnętrznej stronie dłoni, która ma bezpośredni kontakt z manetką, są trwałe i będą towarzyszyć Ci w motocyklowych przejażdżkach naprawdę długo.

Wybór rozmiaru rękawicy:

Aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę i komfort podczas noszenia rękawic, należy odpowiednio dobrać właściwy rozmiar. Rękawice muszą dobrze leżeć, lecz nie mogą uciskać w punktowych miejscach. Rękawiczki skórzane radzimy wybierać nieco ciaśniejsze, ponieważ skóra rozciąga się w krótkim czasie, po czym doskonale dostosowuje do ręki. Rękawice zimowe muszą być trochę luźniejsze, tak aby powietrze mogło być obecne wewnątrz warstwy ocieplającej/izolującej, polepszając sposób, w jaki Twoje ręce utrzymują ciepło. Aby sprawdzić, czy dopasowanie jest poprawne, należy chwycić manetkę kierownicy. Jeśli rękawica pasuje idealnie, nie powinno być kontaktu (lub niewielki) pomiędzy opuszkami palców i materiałem. Upewnij się, że mankiet rękawicy i rękaw kurtki zachodzą na siebie dla lepszej ochrony nadgarstka (zaleca się wybierać rękawice mając na sobie zazwyczaj użytkowaną kurtkę motocyklową). Na rękawicy nie powinny pojawić się żadne fałdy bądź zagniecenia. Jeśli rękawica ma pasek na nadgarstku, zapnij go po nałożeniu aby upewnić się, że rękawica jest nadal wygodna w noszeniu, zaś zapięcie nie jest tak mocne, aby zablokowało swobodny przepływ krwi. Gdy pasek jest zapięty usunięcie ręki z rękawicy powinno być niemożliwe. Przy rękawicach wodoodpornych radzimy dopasować mankiet tak, aby chował się pod wodoodporną warstwę rękawów kurtki w celu nieprzedostania się wody.


Pielęgnacja i czyszczenie:

Pielęgnacja i czyszczenie zapewniają długą żywotność rękawicom. Muszą być jednak przestrzegane nastepujące punkty:
- rękawice nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych przez długi okres
- rękawice
 nie powinny być narażone na wysokie/niskie temperatury
- nie
 używać rozpuszczalników lub substancji toksycznych do czyszczenia rękawic
- rękawice
 nie mogą być modyfikowane - to mogłoby źle wpłynąć na ich działanie ochronne
- rękawice
 powinny być używane tylko do celów dla których są przeznaczone
- rękawice czyścimy wilgotną ściereczką
- rękawice potrzebują trochę czasu do wyschnięcia w normalnej temperaturze otoczenia,
 w żadnym wypadku nie mogą być one suszone w pobliżu źródeł ciepła. Nie mogą być one wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Uporczywe plamy możesz wyczyścić używając delikatnego mydła lub specjalnego mydła do elementów skórzanych lub środków do czyszczenia tkaniny.
Skórzane rękawice konserwuj regularnie preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji skóry.
- rękawice muszą być stale kontrolowane pod względem zużycia i uszkodzeń. Podczas przechowywania, rękawice powinny być całkowicie suche, muszą znajdować się w suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Zużyte rękawice muszą być utylizowane w odpowiedni sposób:
Postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami o usuwaniu odpadów - nie zanieczyszczaj środowiska.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Rękawice motocyklowe damskie Shima OSLO WP Lady

Rękawice motocyklowe damskie Shima OSLO WP Lady

Napisz swoją opinię