Rękawice motocyklowe SHIMA STR-2 czarne

299 zł
Brutto
Rozmiar
100 szt. dostępne za 3 dni!
Najbliższa wysyłka: za 3 dni robocze!
Ilość

Zapytaj o produkt

Nazwa: SHIMA STR-2

Typ: rękawice długie

Przeznaczenie: na motocykl sportowy, turystyczny, neked, cruiser, custom

Pora roku: na lato, wiosnę i jesień

Wentylacja: tak, perforowana skóra na palcach oraz pomiędzy nimi, dla zapewnienia komfortu w gorące / upalne dni

Protektor: tak, carbonowy na kostki, twarde slidery palców, slider na kości grochowatej typu SAP™,
dodatkowy materiał z boku rękawicy, wypełnione pianką mankiet, nadgarstek - ArmorPlus

Rękawica wodoodporna: nie, brak membrany 

Obsługa smartfona: tak, TouchTip na palcu wskazującym

Poziom ochrony: LEVEL 1 / protektor kostek twardy KP

Zapięcie: rzep / pasek V-LOCK

Kolor: czarny / szary - wewnętrzna strona

Dostępne rozmiary:  S / M / L / XL / XXL

Wybór rozmiaru rękawicy: sprawdź informacje

Pielęgnacja i czyszczenie: sprawdź informacje

Pozostałe informacje:

STR-2 to motocyklowe rękawice o sportowo-miejskim charakterze. Wykonane z miękkiej, koziej skóry wyposażone są w konstrukcję z wstępnie zakrzywionymi palcami oraz liczne elastyczne panele na dłoniach i palcach, które pozwalają na dostosowanie się do ruchów dłoni podczas prowadzenia motocykla. Wychodząc naprzeciw wymogom bezpieczeństwa, model STR-2 został wyposażony w główny protektor kostek wzmocniony włóknem węglowym oraz specjalne panele wzmacniające umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na urazy. Palce zostały zabezpieczone miękkimi ochraniaczami i sliderami z twardej skorupy. Z boku i wewnątrz rękawicy znajduje się dodatkowa wzmocniona warstwa skóry, natomiast wewnętrzna strona dłoni jest dodatkowo wspomagana przez slider dłoni SAP™ i panel piankowy. W celu wyeliminowania najdrobnniejszego ucisku na palce STR-2 został obszyty na palcach zewnętrznymi szwami. Zapięcie V-Lock™ i wyściełane pianką mankiety są tylko dodatkowymi elementami dbającymi o komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie te cechy zapewniają wysoki standard ochrony podczas codziennej jazdy i sportowych zmagań. Oferowane w pięciu różnych wersjach kolorystycznych dają wiele duże pole do popisu tym, którzy lubią dopasować swój styl do jazdy.

Pełna ochrona

Rękawice motocyklowe STR-2 są przeznaczone do celów sportowych, a mimo to doskonale sprawdzają się również na drodze i zapewniają doskonałą ochronę podczas każdego zastosowania. Główny protektor kostek jest wzmocniony włóknem węglowym, a przednia część dłoni zaopatrzona została w panel piankowy i slider dłoni SAP™. Rękawice te posiadają również slidery z twardej skorupy i miękkie ochraniacze na palce, które zapewniają najlepszą możliwą ochronę dla czystej przyjemności z jazdy. Model STR-2 odzwierciedla koncepcję funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa.

Im więcej, tym lepiej

Skoncentrowaliśmy się na zapewnieniu w STR-2 dodatkowej wytrzymałości. Rękawice wykonane są z najlepszej skóry koziej, ale jest jeszcze coś, co może zabezpieczyć Twoją dłoń. To wzmocniona dodatkowa warstwa materiału z boku i wewnątrz rękawicy. Sprawia to, że STR-2 zapewnia zwiększoną odporność na urazy i przetarcia. Nie zapomnij o sliderze dłoni SAP™. Etykieta z logo SAP™ oznacza, że na poziomie projektowania produkt został przygotowany pod kątem różnych typów kolizji, na które narażeni są zawodnicy, i został dostosowany do radzenia sobie z nimi.

To motocyklowa sprawa

Prawidłowe dopasowanie odzieży motocyklowej jest cennym elementem aktywnego bezpieczeństwa. Dobrze dobrane rękawice są bardzo ważną częścią Twojego stroju, która pozwala na płynną i bezpieczną jazdę motocyklem. Jest to warunek, który wysokiej klasy rękawice sportowe powinny spełniać bezwarunkowo. Aby sprostać tym wymaganiom, szczegółowo dopracowaliśmy rękawice STR-2 i obszyliśmy je zewnętrznymi szwami na palcach. W ten sposób wyeliminowaliśmy najmniejszy nacisk na palce, dzięki czemu nawet najbardziej kręta droga nie będzie stanowiła wyzwania dla prawidłowego operowania manetką gazu. Nasi projektanci istotnie trzymają palce na pulsie w zakresie dopasowania i perfekcyjnej kontroli. Rękawice STR-2 zostały wykonane ze wstępnie zakrzywioną konstrukcję palców, co ułatwia operowanie gazem podczas długich godzin spędzonych na motocyklu. Szukając najlepszego uczucia komfortu, rękawice wyposażono w specjalne elastyczne panele. Liczne fałdy znajdują się na dłoni, kciuku i palcach, dzięki czemu rękawica może łatwo dostosować się do zmieniającej się pozycji dłoni.

Czy może być więcej?

Aby sprostać potrzebom współczesnych motocyklistów, rękawice STR-2 wyposażone zostały w panel TouchTip™ na palcu wskazującym. Technologia TouchTip™ umożliwia korzystanie ze smartphone'a, dzięki czemu nigdy nie musisz zdejmować rękawic podczas dostępu do gadżetów z ekranem dotykowym. Zaopatrzone w perforowaną skórę i perforacje między palcami, STR-2 są idealne na letnie dni bez uszczerbku dla jakości, której poszukuje każdy motocyklista. Nie zapomnij dopasować kolorowych rękawiczek do swojej skóry lub akcesoriów. Model STR-2 jest dostępny w szerokiej gamie kolorów z żywymi kontrastowymi detalami i wyróżnia się na tle długich skórzanych rękawiczek, zapewniając sportowy, a jednocześnie niepowtarzalny wygląd. Sprawdź sam, które z rękawic STR-2 przyciągną Twoją uwagę.

30 stopni wtajemniczenia

Solidne i mocne zapięcie typu V-Lock™ oraz wypełnione pianką mankiety to tylko dodatkowe cechy STR-2, zapewniające jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki paskowi regulacyjnemu umieszczonemu pod kątem 30 stopni i klamrze po zewnętrznej stronie rękawicy V-Lock™ eliminuje konieczność niekończącego się dopinania. Zapewnia również dobre, mocne dopasowanie, a jednocześnie przez umieszczenie paska u podstawy gwarantuje, że rękawica nigdy nie zostanie zerwana.


Wybór rozmiaru rękawicy:


Aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę i komfort podczas noszenia rękawic, należy odpowiednio dobrać właściwy rozmiar. Rękawice muszą dobrze leżeć, lecz nie mogą uciskać w punktowych miejscach. Rękawiczki skórzane radzimy wybierać nieco ciaśniejsze, ponieważ skóra rozciąga się w krótkim czasie, po czym doskonale dostosowuje do ręki. Rękawice zimowe muszą być trochę luźniejsze, tak aby powietrze mogło być obecne wewnątrz warstwy ocieplającej/izolującej, polepszając sposób, w jaki Twoje ręce utrzymują ciepło. Aby sprawdzić, czy dopasowanie jest poprawne, należy chwycić manetkę kierownicy. Jeśli rękawica pasuje idealnie, nie powinno być kontaktu (lub niewielki) pomiędzy opuszkami palców i materiałem. Upewnij się, że mankiet rękawicy i rękaw kurtki zachodzą na siebie dla lepszej ochrony nadgarstka (zaleca się wybierać rękawice mając na sobie zazwyczaj użytkowaną kurtkę motocyklową). Na rękawicy nie powinny pojawić się żadne fałdy bądź zagniecenia. Jeśli rękawica ma pasek na nadgarstku, zapnij go po nałożeniu aby upewnić się, że rękawica jest nadal wygodna w noszeniu, zaś zapięcie nie jest tak mocne, aby zablokowało swobodny przepływ krwi. Gdy pasek jest zapięty usunięcie ręki z rękawicy powinno być niemożliwe. Przy rękawicach wodoodpornych radzimy dopasować mankiet tak, aby chował się pod wodoodporną warstwę rękawów kurtki w celu nieprzedostania się wody.


Pielęgnacja i czyszczenie:

Pielęgnacja i czyszczenie zapewniają długą żywotność rękawicom. Muszą być jednak przestrzegane nastepujące punkty:
- rękawice nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych przez długi okres
- rękawice
 nie powinny być narażone na wysokie/niskie temperatury
- nie
 używać rozpuszczalników lub substancji toksycznych do czyszczenia rękawic
- rękawice
 nie mogą być modyfikowane - to mogłoby źle wpłynąć na ich działanie ochronne
- rękawice
 powinny być używane tylko do celów dla których są przeznaczone
- rękawice czyścimy wilgotną ściereczką
- rękawice potrzebują trochę czasu do wyschnięcia w normalnej temperaturze otoczenia,
 w żadnym wypadku nie mogą być one suszone w pobliżu źródeł ciepła. Nie mogą być one wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Uporczywe plamy możesz wyczyścić używając delikatnego mydła lub specjalnego mydła do elementów skórzanych lub środków do czyszczenia tkaniny.
Skórzane rękawice konserwuj regularnie preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji skóry.
- rękawice muszą być stale kontrolowane pod względem zużycia i uszkodzeń. Podczas przechowywania, rękawice powinny być całkowicie suche, muszą znajdować się w suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Zużyte rękawice muszą być utylizowane w odpowiedni sposób:
Postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami o usuwaniu odpadów - nie zanieczyszczaj środowiska.
STR-2 to sportowo-miejskie rękawice wykonane z miękkiej koziej skóry. Główny protektor wzmocniony włóknem węglowym, slider TPU na dłoni oraz slidery na palcach, zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. STR-2 dodatkowo wyposażone są w warstwę wzmacniającą po bokach oraz od wewnętrznej strony dłoni. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu zastosowano zapięcie V-lock™ oraz wypiankowany mankiet.

Pasujące produkty

Komentarze

Napisz swoją opinię

Rękawice motocyklowe SHIMA STR-2 czarne

Rękawice motocyklowe SHIMA STR-2 czarne

Napisz swoją opinię